0312 280 07 70
Sapanca Gölü | Tatil Dopingi | Tatilinizi Dopingleyin | Eryaman Tur | Günübirlik Turlar Ankara

Sapanca Gölü

Image

Sapanca Gölü

Tatil Dopingi olarak sürekli Ankara'ya yakın güzellikleri sizlere blog aracılığıyla sunuyoruz. Daha önce ele aldığımız Ankara'ya yakın gezilecek noktaları yazılarını blog sayfamızdan görüntüleyebilrisiniz. 

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü Ankara’ya yaklaşık üç saat uzaklıkta ve hafta sonlarını değerlendirebileceğiniz sakin bir ortam. Erken saatlerde yola çıkıp sapanca da meşhur olan çerkes kahvaltısı yapabilirsiniz. Sapanca gölünde bisiklet kiralayabilir ya da kano ile küçük bir gezinti yapabilirsiniz. Sapanca gölü ve çevresi doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi açıdan da zengindir. Vecihi Kapısı, Hasan Fehmi Paşa Camii, Rüstempaşa Camii, Camii Cedid ve Rahime Sultan Camii’ni gezebilir ve tarihi bir şölen yaşayabilirsiniz. Hatta daha da eskilere gitmek isterseniz Bizans Dönemi kalıntılarını görebilrsiniz. Bu kalıntılar Hükümet Konağı’nın hemen yanıbaşındadır. 
Sapanca gölünü gezdikten sonra Kırkpınar ve Maşukiye’yi ziyaret edebilirsiniz.

Sapanca Gölü'ne Ankara'dan Nasıl Gidilir

Ankara'dan yola çıkıldığında otobandan Adapazarına doğru 3 saat devam ettiğiniz taktirde tabelalerı takip ederek Sapancaya varabilirsiniz. Bursa’ya 170 km uzaklıkta bulunan Sapanca’ya, yaklaşık 2 saatte gidebilirsiniz.

 

Sign In